2014_09_17-13Gra edukacyjna „Westerplatte – znajdź klucz do historii” przygotowana przez Muzeum II Wojny Światowej jest skierowana do uczniów klas II i III szkół podstawowych. Uczniowie wykonując poszczególne zadania gry, poznają dzieje półwyspu oraz Wojskowej Składnicy Tranzytowej.

Celem gry edukacyjnej jest przybliżenie historii Westerplatte i zapoznanie ich z obiektami znajdującymi się na półwyspie. Uczestnicy otrzymują karty z zadaniami do wykonania na poszczególnych etapach gry.2014_09_17-69 Zadania przygotowane są w taki sposób, aby połączyć zdobywanie wiedzy i zabawę, jednocześnie uczą pracy w zespole i wspólnego rozwiązywania historycznych zagadek. Udział w grze edukacyjnej biorą również rekonstruktorzy, którzy pomagają uczniom wykonywać zadania oraz opowiadają o wyposażeniu i umundurowaniu żołnierzy w okresie II wojny światowej. Atrakcją są również przejazdy drezynami po półwyspie historyczną trasą kolejową. Grę wygrywa grupa, która najszybciej wykona wszystkie zadania.

2014_09_17-42

Podczas gry uczniowie dzielą się na 10-cio osobowe zespoły, które poruszają się po półwyspie i rozwiązują poszczególne zadania. Warunkiem koniecznym udziału jest zapewnienie każdej grupie opieki nauczyciela lub innego pełnoletniego opiekuna.

Zachęcamy nauczycieli do zgłaszania grup (maksymalnie 40 osobowych). Udział jest bezpłatny. Zajęcia odbywają się w od kwietnia do czerwca oraz wrzesień - październik.

Ilość miejsc ograniczona – decyduje kolejność zgłoszeń.

Zgłoszenia przyjmuje i informacji na temat projektu udziela: Bartosz Odorowicz, b.odorowicz@muzeum1939.pl; tel. 58 323-75-41

Na zdjęciach uczniowie uczetsniczący w grze edukacyjnej. Fot. Roman Jocher